OSW Mława

"...mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę, aby były, ale czym one chcą i mogą być." Janusz Korczak

W dniach 12-25 października uczniowie OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO w Mławie przystąpili do XV edycji Kampanii Białych Serc - Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, których symbolem są białe serduszka pojawiające się w oknach. W tym roku główne przesłanie Kampanii Białych Serc dotyczy samobójstw wśród dzieci i młodzieży – ZANIM TO SIĘ STANIE.

#UczymyRatować Dziś ponownie wzięliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dnia 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizowany jest rekord w pierwszej pomocy. Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Z całego serca dziękujemy za pomoc funkcjonariuszom Policji - pani Klaudii, pani Ilonie i pani Monice, wykwalifikowanemu ratownikowi medycznemu - pani Monice, pielęgniarce szkolnej oraz zaangażowanym nauczycielom.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 24 września. Od samego rana trwały przygotowania. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy "Jeżyki", "Misie" oraz "Pszczółki". Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz tańce. Dla większości był to pierwszy, bardzo poważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania na przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Marię Magdalenę Kozakiewicz. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.